בדיקת איכות וזיהום אוויר במשרד

בכל יום אתם הולכים לעבודה. יתכן ואין זה החלק המהנה ביותר של היום שלכם, אך אתם בהחלט לא מצפים להיחשף לרעלים מסוכנים באוויר בזמן שאתם שם. לכן, אחד הגורמים החשובים שעובדים ומנהלים חייבים לתת עליהם את הדעת הינו איכות האוויר במקום העבודה, בכל סביבה תוך מבנית בה הם שוהים במשך יום העבודה.

לשם מה עלינו לבצע בדיקת איכות וזיהום אוויר במשרד?

איכות האוויר התוך מבנית הינה נושא שכל עובד ומעסיק צריך לקחת ברצינות. אם אתם מודאגים לגבי איכות האוויר במקום העבודה שלכם, עליכם לדרוש מהמעסיק או ממנהל בכיר לבדוק את המצב ולוודא שאינכם נחשפים לסיכון לבריאותכם.

מחקרים הוכיחו שבכ – 30% מבנייני המשרדים החדשים העובדים חשים בתחושות מחנק, כאבי ראש, עייפות, גירויים בעיניים, באף, בגרון ובעור. כאשר תופעות אלו מופיעות אצל יותר מ – 20% מהעובדים באותו מבנה, או שחלה בהם הקלה ניכרת כאשר העובדים עוזבים את מקום העבודה, מקובל לכנות את התופעה ‘תסמונת הבניין החולה’. גורמים אלה עלולים להוביל לתחלואה, כתלות במשך החשיפה אליהם וברגישות העובד. מחלה המיוחסת למבנה היא לרוב זו שנמצא קשר סיבתי להתרחשותה ובדרך כלל כתוצאה מאיכות סביבה פנימית לקויה.

ביצוע הבדיקות ויישום ההמלצות מגן על המנהל מפני חבות אישית בתביעות עתידיות, כמו כן יודגש כי גם במידה ולא נמצאו מזהמים, הדו"ח המפורט של אקו צ'ק, מבטיח את המעסיק מפני טענות ותביעות עתידיות מצד העובדים.

מי מוסמך לבצע בדיקת איכות וזיהום אוויר במשרד?

החוק אינו מתייחס לסוגיה זו ולמעשה כל אדם יכול להצטייד במכשור בסיסי ומיושן ולבצע בדיקות איכות וזיהום אוויר במשרדכם.

חברתנו וצוות הבודקים של אקו צ'ק חברים בארגון האמריקאי לאיכות הסביבה התוך מבנית (IAQA) שהינו הגוף המוביל בעולם בתחום.

אנו מסתמכים בעבודתנו על יידע בינלאומי שהינו רלוונטי לתחום הבריאות בסביבה זאת ובחקירה של בניינים בהם תופעות שניתן לשייכם ל- "תסמונת הבניין החולה", משתמשים בציוד המדידה החדיש ביותר המכויל באופן קבוע על פי הוראות היצרנים ומשווים את הממצאים להנחיות של גופים בינלאומיים מוכרים דוגמת ארגון הבריאות העולמי, ממשלת קנדה וארה"ב.

כיצד מתבצעת בדיקת איכות וזיהום אוויר במשרד?

הבדיקה מתבצעת ע"י איסוף דגימות אוויר ומשטחים באמצעות הציוד והמכשור המתקדמים ביותר בעולם כיום. לאחר איסוף הדגימות מהשטח מבוצעת אנליזה לכל דגימה.

הבדיקה אינה רק טכנית. הניסיון והידע הרבים שנצברו במעבדת  אקו צ'ק, מאפשרים לנו להתאים את שיטות המדידה והיקפה לסוג הפעילות בבניין, סביבת העבודה, סוגי חומרי הבניה והריהוט במשרד, מערכות המיזוג והאוורור, כמות הצמחייה בבניין, איזור גיאוגרפי, השפעות חיצוניות, קירבה לגורמי זיהום סביבתיים חיצוניים ובכך לאפיין את סביבת העבודה באופן אמין ומדויק ביותר.

הבדיקה כוללת:

• בחינה מדוקדקת של מערכות האוורור ומיזוג האויר.

• איתור ותיעוד סמנים ויזואלים לזיהום במערכות האיוורור ובמבנה.

• מדידת רמת דו תחמוצת הפחמן – מאבחנת בעיות ביעילות מערכות האוורור.

• מדדי נוחות: טמפרטורה (TEMP), אחוזי לחות באוויר (RH%).

• מדדי זיהום אוויר תוך מבני: ריכוז חד תחמוצת הפחמן (CARBON MONOXIDE), מזהמים שמקורם בחומרים כימיים נדיפים שונים באוויר (TOTAL VOLATILE ORGANIC COMPOUNDS), אבק בר נשימתי באוויר (חומר חלקיקי אבק בלתי מסווג מרחף – במקטע PM10), פורמלדהיד באוויר.

• מדדי זיהום ביולוגים – עובשים: הערכת רמות עובשים באוויר, נזילות ולחות במערכות אוורור ומיזוג. מקורם, והערכת חשיפה בריאותית. זיהוי זני העובש השונים, בדיקה כמותית ואיכותית (זיהוי משפחות העבשים), וחוות דעת להערכת חשיפה בריאותית בייחס לממצאי המעבדה.

פנו עוד היום למומחי אקו צ'ק

מומחי אקו צ'ק מבצעים מאות בדיקות איכות וזיהום אוויר הן במפעלים מכל תחומי התעשייה והן בחללים פנימיים סגורים כמו משרדים, בתים, מקומות בילוי, שטחי מסחר ועוד. רק מומחה המכיר את ההיבטים השונים של כל גורם סיכון,  ויחסי הגומלין הנוצרים ביניהם, יכול לנתח ולהבין את המשמעויות הבריאותיות של הימצאותם ביחד באזור בו מתבצעת הבדיקה.

הזמינו עוד היום בדיקת איכות אוויר ותוכלו להנות מנשימה נקיה כבר מהטלפון הראשון!